czwartek , Maj 23 2024
Home » KNOW-HOW - kompendium wiedzy » Matowe usta bez matowej pomadki
foto. internet

Matowe usta bez matowej pomadki

Byłam ostatnio na zdjęciach do „Dzień dobry tvn” i dziewczyna, którą malowałam zachwyciła się jednym z kolorów moich szminek. Zaczęła się wahać, co ma zrobić, bo od jakiegoś czasu jest fanką matowych ust, a moja szminka jest satynowa  i pojawił się dylemat – pozostać przy swoich ukochanych matach, czy zdecydować się na kolor, który wpadł w oko. Na szczęście są sposoby, aby każda pomadka stała się matowa. W 5 sekund pozbyłyśmy się problemu … rozwiązanie typu 2 w 1 … ten niesamowity kolor w wersji mat.

Matowe pomadki zyskują coraz więcej zwolenniczek ostatnimi czasy. Nie zawsze jednak chcesz się rozstawać ze swoim ulubionym kolorem, albo nie chcesz kupować setnej szminki, bo najpierw trzeba zużyć te kupione w zeszłym tygodniu. A może po prostu nie wiesz czy mat na ustach Ci pasuje i chcesz najpierw sprawdzić. Zanim jednak zdradzę Ci swój trik na matową pomadkę podpowiem Ci domowy sposób na peeling ust. Dlaczego peeling … ano dlatego, że matowa szminka wygląda dobrze tylko na zadbanych ustach. Nie jest też dobrym rozwiązaniem, gdy masz usta bardzo wąskie albo dużą dysproporcją między dolną i górną wargą. Ale wróćmy do peelingu. Matowe szminki wysuszają usta, a kolor „wżera” się w skórę dlatego czasami są trudne do zmycia – niestety wszystko musi mieć jakieś skutki uboczne 😉 Peeling zadziała zatem 2-torowo. Po pierwsze pomoże pozbyć się resztek koloru, po drugie preparaty nawilżające lepiej się wchłoną.

JAK ZROBIĆ PEELING:

To banalnie proste. Potrzebujesz łyżeczki cukru (im grubsze kryształki tym lepiej, całkowicie miałki się nie sprawdzi) i miodu. Połącz oba składniki i tak długo masuj tą miksturą usta, aż cukier się rozpuści. Zmyj miód z ust ciepłą wodą, osusz je ręcznikiem i posmaruj grubą warstwą nawilżającej szminki, wazeliną lub innym kremem do tego przeznaczonym. W ten sposób Twoje usta będą gotowe na kolejną warstwę matu, którą zaaplikujesz następnego dnia rano.

JAK Z KAŻDEJ SZMINKI ZROBIĆ MATOWĄ

foto.internet

To też jest banalnie proste i co najważniejsze szybkie. Pomaluj usta swoją ulubioną szminką, jeżeli używasz konturówki to obrysuj nią usta tak, jak zwykle. Odciśnij nadmiar szminki chusteczką higieniczną. Kolejną chusteczkę musisz rozwarstwić, bo potrzebna Ci będzie tylko jedna cieniutka jej część. Przyłóż ją do ust i miękkim pędzlem obficie przypudruj sypkim, matującym pudrem. Chusteczka ma za zadanie ochronić Twój pędzel, bo gdy jej nie użyjesz kolor zostanie na włosiu. Gotowe!