sobota , Listopad 27 2021
Home » KNOW-HOW - kompendium wiedzy » 8 błędów, które powodują, że wyglądasz na zmęczoną
foto. internet

8 błędów, które powodują, że wyglądasz na zmęczoną

Tak, jak w każdej dziedzinie życia i w makijażu zdarzają się błędy. Najważniejsze to jak najszybciej zdać sobie z nich sprawę i więcej ich nie popełniać. Wiem, łatwo się mówi trudniej robi … zebrałam, więc te najpowszechniejsze, żeby ułatwić Wam ich eliminację z codziennych urodowych zwyczajów.

1. Sięgasz po nieodpowiednie kolory cieni do powiek

Jeżeli pomalujesz górną i dolną powiekę jednym odcieniem sino-szarego cienie nie dziw się, że nadal wyglądasz na zmęczoną, a czasem nawet gorzej niż w chwili, gdy zaczęłaś makijaż – teraz jesteś szara i bez wyrazu a na dodatek podkreśliłaś to cieniem do powiek. Podobnie jest z różowym cieniem -jeżeli masz przekrwione oczy -tylko to podkreśli. Użyj kropli do oczu, które zmniejszą zaczerwienienie i sięgnij po cień nie zawierający czerwonych pigmentów.

2. Zły odcień korektora pod oczy

foto. internet
foto. internet

Nie ma tu znaczenia, czy użyjesz zbyt jasnego czy zbyt ciemnego korektora, efekt będzie taki sam – podkreślenie zmęczenia. Nakładaj korektor przy odpowiednim oświetleniu, żeby mieć absolutną pewność, że wybrałaś odpowiedni odcień i że nie przesadziłaś z ilością. Twoja praca w maskowanie ma być niewidoczna. Korektor musi wyglądać naturalnie.

 

3. Zapominasz o różu

„Zatapetowałaś” twarz grubą warstwą podkładu pomalowałaś oko, może nawet położyłaś coś na usta i wychodzisz … hola hola, nie tak szybko. Twoja twarz przy grubej warstwie podkładu stała się płaska. Skutecznie zamalowałaś wszystkie naturalnie tworzące się na skórze cienie, które dają efekt trójwymiarowości. Co więcej zamalowałaś też naturalny rumieniec, który dodaje nam świeżości i odejmuje kilka lat. zanim wyjdziesz napraw ten błąd i muśnij policzki różem w swoim ulubionym kolorze. Możesz też pokusić się o wymodelowanie twarzy za pomocą bronzera.

4. Liner

Zbyt gruba kreska przytłoczy Twoje spojrzenie. Pamiętaj, aby zawsze zewnętrzny kącik „ciągnąć” ku górze. Uważaj też na metaliczne kolory. Jeżeli masz ciepły odcień skóry nie sięgaj po srebrny liner, a przy zimnym kolorycie unikaj złotego.

5. Nie przesadzaj z mascarą

Zbyt gruba warstwa tuszu na dolnych rzęsach podkreśli tylko Twoje sińce pod oczami. A w połączeniu z błędem nr 2, to już istna katastrofa – jedno podkreśla drugie. Postaw na bardziej naturalny wygląd rzęs.

6. Za dużo pudru

foto. internet
foto. internet

Jeżeli za mocno przypudrujesz twarz, to nie tylko podkreślisz zmęczenie, ale także dodasz sobie lat. Zdrowa, młoda, wypoczęta skóra delikatnie błyszczy. Nie możesz tego „zamalować”. Użyj tylko odrobiny pudru –  to wystarczy.

 

 

7. Za jasny podkład

Jeżeli użyjesz podkładu jaśniejszego niż Twój naturalny kolor, będziesz wyglądała blado. To niestety podkreśla zmęczenie. Co więcej nawet jeżeli jesteś wypoczęta i użyjesz zbyt jasnego podkładu, pomimo świetnego samopoczucia będziesz wyglądała na zmęczoną albo wręcz chorą. Dlatego, tak ważne jest dobranie odpowiedniego koloru podkładu – tu pisałam jak to zrobić prawidłowo.

8. Zbyt mocny makijaż

foto. pinterest
foto. pinterest

Dla zmęczonej twarzy mocny makijaż jest gwoździem do trumny. Przy ciężkim makijażu wzmacniasz tylko to, co chcesz ukryć. Im mniej tym lepiej. Zdecydowanie zrezygnuj ze smoky eye – to nie ten dzień! Postaw na świeży i naturalny wygląd.