czwartek , Maj 23 2024
Home » KNOW-HOW - kompendium wiedzy » Czego nie wiedziałaś o szmince
foto.internet

Czego nie wiedziałaś o szmince

To jeszcze trochę o szmince. Tym razem kilka makijażowych trików i kilka ciekawych informacji z historii 🙂
Triki:
Są czasem takie sytuacje, że nie mamy możliwości poprawienia makijażu ust. Możemy stosując jeden z trików przedłużanie trwałości szminki:
-konturówka na całe usta:
 oznacza to, że konturówką nie obrysowujemy tylko kształtu ust, ale korygujemy kształt jak zwykle a następnie konturówką wypełniamy całe usta, na tak przygotowane wargi pędzelkiem nanosimy pomadkę. Musimy jednak pamiętać, że przy codziennym stosowaniu tego triku przesuszymy usta. Konturówka nie ma właściwości nawilżającą wręcz odwrotnie wysuszające.
-chusteczka i puder:
zobaczcie filmik pokazuję Kasi Cichopek trik utrwalający szminką na ustach za pomocą chusteczki higienicznej i sypkiego pudru.
Lipstick-on-teeth-003
 Z tego filmiku dowiesz się również jak uniknąć szminki na zębach.

Szminka! Czy wiesz, że…

  • Kleopatra, najbardziej znana egipska królowa, używała karminowego proszku pozyskiwanego z skruszonych żuków, który nadawał jej ustom żywy, czerwony odcień.
  • Szminka zyskała popularność w XVI w., dzięki brytyjskiej królowej Elżbiecie I i kobietom z jej dworu, które malowały swoje usta przy pomocy mieszaniny wosku pszczelego i siarczku rtęci.
  • Pierwsza szminka uwydatniająca usta pojawiła się na rynku w 1915 r.
  • Przeciętna kobieta zjada od 2-3 kg szminki w ciągu życia, poprzez oblizywanie ust. Teraz już wiesz dlaczego musisz ją znów nakładać tuż po jedzeniu!
  • W czasie Złotego Wieku Islamu, arabsko-andaluzyjski lekarz i chemik Abu al-Qasim al-Zahrawi (Abulcasis) stworzył twardą szminkę, która składała się z perfum i innych składników wyciskanych w formach. Opisał ten proces w swojej encyklopedii medycyny i chirurgii „Al.-Tasrif”.
  • W 1770 roku, brytyjski parlament uchwalił akt pozwalający oskarżyć o bycie wiedźmami kobiety, które noszą szminkę.
  • Max Factor był artystą wśród osób, które tworzyły makijaże. To on wymyślił błyszczyk do ust w 1930.
  • Popularność szminki wzrosła w czasie drugiej wojny światowej dzięki wpływowi przemysłu filmowego.
  • W 1950 roku amerykańska chemiczka Hazel Bishop stworzyła pierwszą szminkę długo utrzymującą się na ustach, która nie rozmazuje się podczas pocałunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.