sobota , Listopad 27 2021
Home » KNOW-HOW - kompendium wiedzy » Czy łyżka znajdzie miejsce w Twojej kosmetyczce?
foto. internet

Czy łyżka znajdzie miejsce w Twojej kosmetyczce?

Pamiętacie ze szkoły, albo raczej z przedszkola jak np. figury geometryczne rysowało się korzystając z szablonów? Ja miałam plastikowe, w różnych rozmiarach i zawsze wychodziły mi idealne kwadraty i kółka. W makijażu też możesz posłużyć się takim szablonem.

Łyżka do zupy, do herbaty, srebrna czy plastikowa – wybór należy do Ciebie. Istnieje bowiem szansa, że od dzisiaj, tak dobrze znany z kuchni przedmiot, zyska nowe zastosowanie i na stałe zagości w Twojej kosmetyczce. Tak, tak w kosmetyczce. Ta niepozorna łyżeczka może usprawnić Twój codzienny rytuał związany z makijażem i stać się czymś w rodzaju szablonu.

Masz kilka możliwości jej wykorzystania:

1. Najbardziej znane, ale i tak o nim przypomnę, zastosowanie łyżeczki, a właściwie dwóch to likwidacja opuchlizny pod oczami. Na noc do lodówki wkładasz 2 łyżeczki, rano będą świetnym kompresem na opuchliznę pod oczami. Wystarczy tylko, że przed kilka minut schłodzisz nimi problematyczny obszar zanim przystąpisz do makijażu.

2. Łyżeczka okaże się przydatna również podczas robienia kreski linerem.

foto. internet
foto. internet

3. Tusz odbity na powiece już nigdy nie będzie Twoim problemem, jeżeli użyjesz łyżki. Nie ma znaczenia czy będzie plastikowa czy pożyczysz sobie jedną ze srebrnej zastawy 😉 wystarczy „ochronić” nią skórę podczas tuszowania rzęs. Zawsze łatwiej umyć łyżeczkę, niż wycierać odbity tusz. Zwłaszcza wtedy, kiedy strasznie się spieszymy.

4.  A teraz najlepsze. Łyżka może być szablonem do konturowania i malowania powieki. Zamiast opisywać jak to zrobić pokażę film. Będzie śmiesznie, ale zarazem praktycznie. Miłego oglądania.

Kliknij tu i baw się dobrze 😉