poniedziałek , Październik 25 2021
Home » KNOW-HOW - kompendium wiedzy » Zagęszczamy rzęsy – trik profesjonalistów

Zagęszczamy rzęsy – trik profesjonalistów

Gęste długie rzęsy są marzeniem każdej z nas. Szczęśliwe te, które z natury takowe posiadają. Co natomiast z tymi, którym natura poskąpiła? Jest kilka sposobów. Możemy zdecydować się na zagęszczenie rzęs metodą 1:1 lub 2:1. Możemy zdecydować się na doklejenie kępek lub rzęs na pasku. Jeżeli jednak żadna forma doklejania czegokolwiek w okolicach oczu do nas nie przemawia możemy posłużyć się trikiem często stosowanym przez makijażystów. Wygląda szalenie naturalnie. Nie będę Was jednak oszukiwać -za pierwszym razem kończy się zalaniem łzami. Nie zrażajcie się jedna niepowodzeniem- każda kolejna aplikacje będzie już banalnie prosta. Zabrzmiało strasznie, ale straszne nie jest. Już tłumaczę.

Trik polega na tym, że malujemy wewnętrzną część powieki tzw. linie wodną, ale górnej powieki. To ta „krawędź” oka pomiędzy rzęsami a białkiem.

Używamy do tego czarnej kredki. Musimy pamiętać aby ową „krawędź” pokryć czernią bardzo dokładnie nie powinna nigdzie prześwitywać niepomalowana skóra.

FullSizeRender

 

Następnie wykonujecie makijaż oka jak zwykle. Możecie również zrobić kreskę tuż nad linią rzęs jeżeli jest ona częścią Waszego codziennego makijażu. Linie poniżej i powyżej linii rzęs się nie wykluczają. Trik ten powoduje, że dla patrzącej na nas osoby mamy więcej rzęs, są one dłuższe, bo niejako „wyrastają” już z białka oka.