poniedziałek , Październik 25 2021
Home » BACKSTAGE - moja codzienność » Idziemy do kina… zapraszam na premierę

Idziemy do kina… zapraszam na premierę

Każdy film, który trafia do kina musi mieć premierę. To dzień kiedy ponownie spotyka się cała filmowa ekipa, wszyscy Ci, którzy pracowali przy produkcji zarówno po jednej jak i po drugiej stronie kamery. Oczywiście uwagę wszystkich przyciągają Ci, którzy stanęli przed kamerami. Dzisiaj zapraszam Was na premierę „LISTÓW DO M 2”. To druga część polskiego filmu o tematyce świątecznej. Kino familijne. Pierwsza część przyciągnęła do kin masę Polaków, film puszczany był również wielokrotnie przez telewizję. W drugiej części zmienił się reżyser, doszło kilku nowych bohaterów -ale to zobaczycie i ocenicie sami. Nic więcej o filmie nie powiem.

Zdecydowana większość premier polskich filmów odbywa się w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach. Nie inaczej było i tym razem. Przed premierą odbywa się pokaz filmu dla dziennikarzy, aby mogli zapoznać się z fabułą tak, żeby na premierze, rozmawiając z aktorami, wiedzieli o czym mowa.  Na takich uroczystościach zawsze jest czerwony dywan i tzw. ścianka na tle której pozują aktorzy. A, że „Listy do M” mają iście gwiazdorską obsadę to na ściance było tłoczno.

Przed premierowym pokazem filmu, wszyscy aktorzy, twórcy i producenci filmu stają na scenie odbierają podziękowania i kwiaty. Następnie, każdy zajmuje swoje miejsce i zaczyna się seans. Czasem zdarza się tak, że podczas projekcji główni aktorzy i reżyserzy są do dyspozycji dziennikarzy i tuż przed sala kinową udzielają wywiadów. Mam dla Was kilka zdjęć z tej właśnie części.

Po projekcji zaczyna się część nieoficjalna, czyli bankiet i dłuuugie rozmowy o filmie i nie tylko. Czasem do białego rana.