sobota , Listopad 27 2021
Home » KNOW-HOW - kompendium wiedzy » Drugi podbródek – przypadłość wielu z nas
foto. internet

Drugi podbródek – przypadłość wielu z nas

Nawet najgorętsze dziewczyny mogą mieć podwójny podbródek, cellulit i obwisły biust. Są to jedne z najgorszych problemów, bo są prawie niemożliwe, do naprawy bez pomocy chirurgii plastycznej. Jak zaznaczyłam, to jest prawie niemożliwe, a nie „absolutnie niemożliwe”, co oznacza, że masz kilka opcji, aby się z nimi uporać. Dziś skupimy się na kwestii podwójnego podbródka. Spróbujemy sobie z nim poradzić. Zaprezentuję Ci trzy ćwiczenia, które ujędrniają skórę szyi i dekoltu, a przy regularnym ich wykonywaniu drugi podbródek może się zmniejszyć, a na pewno się nie powiększy – co też jest swego rodzaju sukcesem 😉

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi:

1. Oprzyj się o ścianę wyprostowanymi plecami. Powoli obracaj głową w lewo i w prawo. Powtórz ćwiczenie kilkanaście razy.

2. Napnij mięśnie szyi i na zmianę podnoś głowę do góry i opuszczaj dociskając do mostka. Powtórz kilkanaście razy.

3. Wzmacniająco na mięśnie szyi działają też ćwiczenia ujędrniające biust, np.: Ręce w łokciach ugięte, dłonie splecione na wysokości klatki piersiowej (jak do modlitwy). Z całych sił naciskasz dłońmi jedna na drugą. Wytrzymaj kilkanaście sekund. Odpocznij chwilę i powtórz ćwiczenie jeszcze 5 razy.

Ćwiczenia wzmacniające dolne partie twarzy: 

1. Głośno i wyraźnie wymawiaj samogłoski: a, e, i, o, u, y

2. Układaj usta w taki sposób, jakbyś chciała dać komuś soczystego całusa, a następnie rozciągaj usta w prostą linię. Powtórz kilka razy.

3. Twarz rozluźniona, usta zamknięte w naturalnej pozycji. Staraj się obniżyć dolną wargę do tego stopnia, żeby pokazać dolne dziąsła.

Ćwiczenia znalazłam na stronie wformie24. Od dzisiaj zaczynamy walkę z drugim podbródkiem … co nam szkodzi spróbować. Ćwiczenia nie wymagają wielkiego wysiłku, nie są też czasochłonne – ja spróbuję a Ty? Do ćwiczeń dołożę jeszcze sposób mojej Babci, która powtarzała mi, że w pewnym wieku krem w podbródek należy wklepywać, a nie wcierać. Uderzając zewnętrzną częścią dłoni w podbródek, układając ręce trochę tak, jak koło wodne w młynie. Dłonie naciągają skórę delikatnie od szyi w kierunku brody. Drogie Panie i Panowie – Was ten problem też dotyka, działamy!